Pořad bohoslužeb

11:00 kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec: za dar uzdravení pro syna Vláďu
PO
13.5.
Panny Marie Fatimské 18:00 kostel sv. Mikuláše Krucemburk: ( volná intence )
ÚT
14.5.
svátek sv. Matěje, apoštola Dnes mše sv. není
ST
15.5.
středa 7. velikonočního týdne 17:00 společenská místnost v DPS Ždírec nad Doubravou: ( volná intence )
18:00 kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec: ( volná intence )
ČT
16.5.
svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka 12:00 kostel sv. Václava Horní Studenec: pohřební mše svatá za paní Annu Břízovou

17.5.
pátek 7. velikonočního týdne 18:00 kostel sv. Mikuláše Krucemburk: na poděkování za dar manželství
SO
18.5.
sv. Jana I., papeže a mučedníka 16:30 farní kostel Navštívení Panny Marie Sopoty: za Františka Čermáka, sourozence a celou rodinu
18:00 kaple sv. Cyrila a Metoděje Škrdlovice: ( volná intence )
NE
19.5.
SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO 08:00 kostel sv. Mikuláše Krucemburk: za zemřelého tatínka a dědečka Františka Matouše u příležitosti stého výročí od jeho narození
09:30 kostel sv. Václava Horní Studenec: za farníky
11:00 kostel sv. Ondřeje Vojnův Městec: za živé a zemřelé členy rodiny Štůlovy

Kostelní sbírka ze 4. neděle velikonoční, která byla určena na Kněžský seminář a formaci bohoslovců vynesla v naší farnosti částku: 18.000,- Kč. Všem dárcům patří upřímné poděkování.

V pondělí 13. května bude po skončení večerní mše svaté a májové pobožnosti v Krucemburku následovat do 19.30 h. adorace před vystavenou Eucharistií.

Ve středu 15. května je od 19.00 h. v kostele v Krucemburku pro všechny zájemce katecheze pro dospělé a starší mládež. Tentokrát se budeme seznamovat s liturgickými předměty a rouchy, jejich účelem a dějinným vývojem.

Ve čtvrtek 16. května bude od 12.00 h. v kostele v Horním Studenci pohřební mše svatá, během které se rozloučíme s paní Annou Břízovou z Rovnýho. Pravidelná večerní mše svatá v ten den již v Horním Studenci nebude!!

V sobotu 18. května se koná od 9.00 h. na faře v Krucemburku příprava dětí na jejich první svaté přijímání, které bude v neděli 2. června v 9.30 h. ve Vojnově Městci.

V sobotu 18. května bude v kostele v Krucemburku od 21.00 h. – do 22.00 h. slavení Svatodušní vigilie. Bude vystavena Eucharistie a během adorace přijdou chvíle společné i osobní modlitby.

Kostelní sbírka v neděli 19. května je určena na Pastorační aktivity v naší diecézi. Prosíme věřící, aby na tuto sbírku podle svých možností finančně pamatovali.

Upozorňujeme, že v neděli 19. května bude májová pobožnost v kostele v Krucemburku mimořádně již od 17.30 h.

Od října tohoto roku začne příprava na svátost biřmování, které se v naší farnosti uskuteční na podzim roku 2025. Všichni zájemci od 14 let se mohou hlásit u otce Pavla, a to nejpozději do konce června tohoto roku. Svátost biřmování mohou přijmout i starší věřící, kteří dosud tuto svátost nepřijali.

POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY